Skrevet af: Johnny Jorsal, 27. juli 2012 kl. 9.02
Da jeg købte min ejendom, var der drivhus, men så kom 1999 stormen og drivhuset gik til. Nu langt om længe har jeg så besluttet mig for at ville have et nyt. Soklen står stadig, i H blokke, og det ville jo være fedt hvis jeg kunne finde en der passede på soklen, den er 5,5m x 1,9m på udvendig side af soklen, og der er tale om et Vægdrivhus, er det til at finde, eller er det bedre at lave en ny sokkel. Jeg har også tænkt, kommer der udsalg på drivhuse, ligesom alle havemøbler bliver sat på bud i denne tid.
Skrevet af: Peter Sindrup, 27. juli 2012 kl. 12.59
Prøv selv at gå ind og kikke på
www.opj.dk/ eller www.willabgarden.dk/
Der står mål på alle drivhusene ...
Peter
Skrevet af: Johnny Jorsal, 27. juli 2012 kl. 14.14
Hmmm, ligesom alle andre steder,ingen i den længste. Jeg tror det vil være nemmere/billigere at købe et vilkårligt også lave en ny sokkel. Men kommer drivhuseffekt typisk på tilbud her til efteråret?
Skrevet af: Anja Egeriis, 27. juli 2012 kl. 15.39
Willab plejer at starte noget udsalg omkring 1. september.
Du skal være logget ind som bruger, før du kan deltage i forummet på Havenyt.dk. Er du ikke allerede oprettet som bruger, kan du oprette dig som bruger her.