Skrevet af: Hanne Pedersen, 12. maj 2026 kl. 12.10
Har et gammelt Halls drivhus hvor jeg har brug for de hvide klodser i bunden af døren, som skal kører på skinnen. Er der nogle som kan hjælpe mig med hvor de evt kan købes.

Skrevet af: Jakob B., 13. maj 2026 kl. 8.05
Det er en rigtig god ting for økologisk bæredygtighed, når man kan reparere i stedet for at smide væk og købe nyt.
Jeg kender ikke drivhuset, og jeg kan ikke se en alvorlig fejl. Men nogle gange kan mangel på reservedele være et tegn på dårlig kvalitet, så det måske er bedre at fikse noget selv.
Ellers plejer Google at være dygtig til at finde både produkter og butikker. Søgestreng evt.: "halls drivhus reservedele skinne døre"
Skrevet af: Christian Thordal, 17. maj 2026 kl. 20.09
Hej Jakob
Halls er udmærket kvalitet og laves af Juliana Drivhuse. Du kan få reserdele jer eller skrive til dem i Odense. Se mere på drivhusecenter.dk. Link direkte til Halls reservedele:
hallsgreenhouses.com/da/reservedele
Håber du finder det du skal bruge:
Mvh Christian
Skrevet af: Christian Thordal, 17. maj 2026 kl. 20.10
Undskyld, det var svar til Hanne.
Du skal være logget ind som bruger, før du kan deltage i forummet på Havenyt.dk. Er du ikke allerede oprettet som bruger, kan du oprette dig som bruger her.