Forum

Blood, Fish and Bone?

  Skriv nyt svar | Rapportér

Skrevet af: Alan H., 20. maj 2015 kl. 22.54

Hej Alle,

Jeg håber i kan hjælp mig... Jeg vil gerne køb en store span af "Blood, Fish and Bone" gødning til min køkkenhave. Hvor kan jeg køb det omkring København S billigt?

1 af 2 Skriv nyt svar | Link | Rapportér

Skrevet af: Søren S Duun, 21. maj 2015 kl. 18.37

Hvad er dette for noget ?. Du kan købe blod, fisk og benmel hos Solsikken.dk , men det er vel det du mener ?
Ellers skal du nok prøve at google det .

2 af 2 Skriv nyt svar | Link | Rapportér

Skrevet af: Søren S Duun, 21. maj 2015 kl. 21.55

Solsikken.dk sælger en gødning , der består af fiskeben, melasse og tangmel med 3% kvælstof . Jeg tror at det er det tætteste jeg kan komme det du efterlyser .

Weibull sælger i øvrig også blod og benmel . Fiskemel skal du nok have hos en foderstof forretning. Jeg har det hos maxi zoo i sin tid .

Nyt svar til emnet »Blood, Fish and Bone?«

Du skal være logget ind som bruger, før du kan deltage i forummet på Havenyt.dk. Er du ikke allerede oprettet som bruger, kan du oprette dig som bruger her.

Brugernavn (e-mail-adresse):

Her er du: Forsiden > Forum > Køkkenhaven > Blood, Fish and Bone?

Søg:

Støt Havenyt.dk

Til forsiden…

Besøg Landsforeningen Praktisk Økologis hjemmesider