Om Havenyt.dk

Besøgstal

Havenyt.dk har lige siden starten 1. marts 2002 haft støt stigende besøgstal. I 2017 har vi haft 4.849.647 besøg på Havenyt. Se besøgstal for alle år i detaljer nederst på siden.

Det viser, at haveinteressen er stærkt stigende. Og det er vel at mærke aktive haveejere, der går ind på Havenyt.dk og søger oplysninger og inspiration til at dyrke deres have. Hvis man har produkter til haveejere, rammer man næppe målgruppen mere rent end på Havenyt.dk.

Antal besøg og viste sider pr. måned

Antallet af besøgende varierer efter månederne, men vi har et højt besøgstal også i de måneder, hvor det ikke er typisk havesæson, og her vises flere sider pr. besøg.

Besøg

Hvis en person besøger Havenyt.dk fra den samme computer flere gange indenfor et døgn, tæller det kun med som et besøg i statistikken for dette døgn.

2018

MånedBesøgAntal viste sider
Januar185.805681.099
Februar201.400753.207
Marts279.972921.652
April622.0401.655.051
Maj635.2831.538.261
Juni476.4961.117.802
Juli452.326949.949
August407.707888.715
September378.060788.470
Oktober336.347692.022
November200.760430.992

2017

MånedBesøgAntal viste sider
Januar215.569748.552
Februar242.931801.814
Marts536.3661.541.386
April651.3811.753.187
Maj665.7751.775.035
Juni528.4911.385.156
Juli495.8871.407.051
August454.4021.447.023
September378.7801.035.530
Oktober336.707982.673
November212.353704.782
December131.005523.644

2016

MånedBesøgAntal viste sider
Januar179.165527.219
Februar251.990661.726
Marts502.7291.502.948
April601.5391.739.775
Maj674.0741.853.472
Juni527.3821.476.860
Juli492.1891.400.187
August462.5151.328.622
September417.4351.198.922
Oktober380.4561.116.855
November232.820764.791
December160.377638.497

2015

MånedBesøgAntal viste sider
Januar153.015424.188
Februar200.097578.826
Marts412.8421.131.526
April542.4811.459.538
Maj553.5351.390.348
Juni443.8711.089.514
Juli428.4431.067.955
August427.8571.018.551
September366.743897.692
Oktober355.362836.323
November216.247491.361
December151.862364.521

2014

MånedBesøgAntal viste sider
Januar136.944383.638
Februar193.300558.310
Marts407.4381.102.473
April517.8001.358.726
Maj530.2691.561.751
Juni473.5433.078.307
Juli425.4001.380.375
August383.8621.031.446
September346.864942.967
Oktober288.8641.219.763
November186.224553.735
December116.330349.247

2013

MånedBesøgAntal viste sider
Januar118.754393.448
Februar130.361402.070
Marts204.711614.931
April337.4611.039.581
Maj433.9941.160.206
Juni352.108933.350
Juli317.195901.610
August313.303804.933
September288.547731.082
Oktober272.647681.550
November166.548445.564
December111.188285.788

2012

MånedBesøgAntal viste sider
Januar107.703353.194
Februar125.955424.625
Marts257.633830.703
April306.654991.971
Maj342.4721.002.562
Juni271.101809.962
Juli260.315749.424
August243.995678.648
September220.955609.173
Oktober202.513547.433
November122.034341.883
December81.309220.554

2011

MånedBesøgAntal viste sider
Januar91.261626.466
Februar104.406749.581
Marts200.126997.419
April286.4911.075.225
Maj271.811880.477
Juni245.891759.426
Juli225.278702.530
August225.344689.750
September187.995593.719
Oktober182.693540.799
November119.099379.114
December80.274223.074

2010

MånedBesøgAntal viste sider
Januar64.728248.364
Februar66.587257.439
Marts139.262509.210
April197.531700.743
Maj189.771672.314
Juni151.681515.622
Juli154.754535.377
August164.225560.444
September150.712486.826
Oktober142.415439.402
November95.628501.691
December61.561419.048

2009

MånedBesøgAntal viste sider
Januar60.956246.796
Februar68.027289.930
Marts134.652565.986
April184.257718.319
Maj171.756651.904
Juni139.434531.763
Juli131.368485.489
August135.768490.418
September124.357432.243
Oktober110.025379.399
November73.851251.730
December52.801170.070

2008

MånedBesøgAntal viste sider
Januar63.275189.828
Februar77.380257.030
Marts106.635354.498
April138.445450.681
Maj153.003524.964
Juni135.462489.342
Juli110.244343.300
August106.646322.047
September107.520321.336
Oktober93.436269.584
November62.702171.121
December43.402115.959

2007

MånedBesøgAntal viste sider
Januar49.678169.846
Februar43.699156.018
Marts95.426345.563
April120.406419.436
Maj130.488454.483
Juni112.720374.003
Juli105.109335.913
August101.683317.187
September92.954279.928
Oktober86.949251.776
November61.171160.552
December44.275115.194

2006

MånedBesøgAntal viste sider
Januar42.285149.627
Februar46.547184.207
Marts67.816261.752
April98.576403.518
Maj102.118403.747
Juni85.830342.948
Juli73.866280.267
August77.298290.542
September75.239267.066
Oktober71.978252.282
November48.958154.713
December34.836104.353

2005

MånedBesøgAntal viste sider
Januar35.003135.817
Februar34.915138.749
Marts59.222256.076
April83.995389.176
Maj87.450391.646
Juni69.112291.982
Juli60.685254.684
August65.813261.984
September62.074240.609
Oktober56.817217.501
November43.338138.873
December30.45989.507

2004

MånedBesøgAntal viste sider
Januar22.35092.935
Februar31.444147.185
Marts52.827267.756
April64.293329.631
Maj57.236279.042
Juni49.240245.724
Juli44.366212.791
August43.775196.330
September42.626183.746
Oktober39.282163.890
November32.100114.638
December22.36370.581

2003

MånedBesøgAntal viste sider
Januar12.89760.380
Februar15.42775.603
Marts30.641160.786
April36.775195.769
Maj38.671198.187
Juni33.250169.978
Juli27.811136.833
August29.412139.044
September29.878130.510
Oktober28.167116.372
November21.65381.326
December15.93155.963

2002

MånedBesøgAntal viste sider
Marts5.80152.084
April11.19279.270
Maj12.44580.405
Juni10.60067.750
Juli11.76966.775
August14.25373.423
September13.60766.692
Oktober12.39259.092
November9.82441.360
December8.04031.063

Antal besøg og viste sider i 2002–2017

ÅrBesøgAntal viste sider
20174.849.64714.105.833
20164.882.67114.209.874
20154.252.35510.750.343
20144.006.83813.520.738
20133.046.8178.394.113
20122.542.6397.560.132
20112.220.6698.217.580
20101.578.8555.846.480
20091.387.2525.214.047
20081.198.1503.809.690
20071.044.5583.379.899
2006825.3473.095.022
2005688.8832.806.604
2004501.9022.304.249
2003320.5131.520.751
2002109.923617.914

Her er du: Forsiden > Om Havenyt.dk > Annoncering > Besøgstal

Søg:

Støt Havenyt.dk

Til forsiden…

Besøg Landsforeningen Praktisk Økologis hjemmesider